*** ZPRAVODAJSTVÍ*** UDÁLOSTI *** ZAJÍMAVOSTI *** KOMENTÁŘE  ***

Dálnice nebude

Dálnice nebude - obrázek

Dálnice nebude - obrázek

Rychlostní komunikace R35 pod Kopaninou nebude. Tzv. superseverní varianty vedení rychlostní silnice od Liberce do Olomouce, v širším hledisku od Hamburku do Istanbulu, se vzdalo jak vedení Libereckého kraje , tak i Ministerstvo dopravy. V září letošního roku se k těmto institucím přidalo také Ministerstvo životního prostředí. Tak zemřela superseverní varianta R35 a většina obyvatel Rychnova, Pulečného i Mukařova (a dalších obcí na pomyslné trase silnice) si oddechla. Projekty a vizualizace této varianty R35 se tak propadají do hlubin historie a s nimi i finanční prostředky, které na ně byly vynaloženy z našich daní.
Silniční síť v naší oblasti tedy zůstane nezměněna.Jiné to může být v budoucnu se železnicí. V plánu je několik variant žel. koridorů do Liberce, především tratě Praha - Liberec. Ta by se měla vyhnout Turnovu a po terénních úpravách, zdvoukolejnění a elektrifikaci, nyní ve dvou variantách tunelem projít Ještědským hřbetem - buď tzv. Jeřmanickým tunelem, nebo tunelem Rašovským.
Výstavba železničního koridoru je sice ještě hodně vzdálená, ale už nyní je zřejmé, že pokud se uskuteční, pravděpodobně odřízne Rychnov, Rádlo a Jeřmanice od železniční sítě. Možným řešením by mohlo být napojení jablonecké MHD přes Rychnov do Hodkovic.
Existují také plány na vytvoření žel. koridoru z Turnova do Hradce Králové a Pardubic - přes Jičín. To by znamenalo změnu provozu na trati z Turnova přes Malou Skálu do Staré Paky - z nyní hlavní tratě by se stala pouhá lokálka.
MiV
11.09.2013 19:50:08
Michal Vrbata

Nejnovější příspěvky:

http://kopanina.mistecko.cz ©Michal Vrbata Všechna práva vyhrazena.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one