*** ZPRAVODAJSTVÍ*** UDÁLOSTI *** ZAJÍMAVOSTI *** KOMENTÁŘE  ***

Přívalové deště 29.7.2013

Přívalové deště ze dne 29.7.2013
Za poslední roky nejnebezpečnější situace nastala v začínající noci v pondělí 29. července 2013. Extrémní srážky, které postihly především Hodkovicko a Rychnovsko způsobily největší škody na majetku za posledních několik let.
Zvláště Hodkovice nad Mohelkou vyplavila Mohelka i Bezděčínský potok, byl zde vyhlášen 3. povodňový stupeň. Postižení obyvatelé v Dolánkách a Malé Straně dostali možnost nouzového ubytování v Kulturním domě. Také řada cest, především nezpevněných, ale i asfaltových nevydržela nápor proudící vody. V Radoňovicích došlo k dalšímu sesuvu (již druhý ze poslední roky), tentokrát níže pod silnicí, než minule.
Také Rychnov u Jbc postihl přívalový déšť, kdy menší toky, ani kanalizace nepobraly množství vody a ta se dostala do sklepů a zahrad, zatopeny byly komunikace na náměstí. Silnici na Liščí Jámu potrhal proud vody zdejšího potoka.
Extrémní příval deště, který tady dlouho nepamatujeme naštěstí netrval dlouho (cca 1 hodinu), při delším řádění živlů by škody mohly být obrovské.
Kanalizace na rychnovském náměstí
Kanalizace na rychnovském náměstí
Voda proudící Husovou ulicí zatopila sklepy a zahrady
Voda proudící Husovou ulicí zatopila sklepy a zahrady

Nejnovější příspěvky:

http://kopanina.mistecko.cz ©Michal Vrbata Všechna práva vyhrazena.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one